Facebook
Twitter

GÜÇ BİRLİĞİ KARARI ALDIK

 

Pimaş tarafından Pimapen Markası ile gerçekleştirilen PVC pencere sistemleri devriminin ardından oluşan yoğun ilgi ve talep ,sektörün yaratıcısı olan Pimapen’in adından esinlenerek “Pen Sektörü “ adını alan yeni,dev bir sektörün doğmasına neden oldu.

Çok büyük bir hızla büyüyen bu sektör ,başta haksız rekabet olmak üzere birçok sorunu da beraberinde getirdi tabii ki..

Adının ,soyadının ,markasının sonuna “Pen” ekleyen herkesin bu sektöre girdiği yeni bir devir başladı ve bu devrin başlamasıyla biirlikte kimin iyi,kimin kötü olduğu konusu ,her geçen gün daha da karmaşık bir hale geldi ,küçük,orta ölçekli bir firma olarak bu sektörde çalışmaya devam edebilmek oldukça zorlaşmaya başladı.

Tüm bu olumsuzlukların yanı sıra teknoloji ,her alanda olduğu gibi bizim sektörümüzdede baş döndürücü bir hızla gelişiyordu ve bu gelişim PVC  pencere üretiminde işçiliği azaltan,kaliteyi yükselten yeni CNC makinelerini yaratmıştı.

Bu makineleri kullanarak mükemmel bir kaliteye ulaşabilmek ,üretimde kullandığımız ham maddeleri çok daha yüklü miktarlarda ,çok daha hesaplı olarak alabilmek ,sahip olduğumuz beş ayrı üretim tesisi yerine en son teknoloji ile çalışan ve çok büyük üretim kapasitesine sahip olan tek bir tesis kurarak sektörümüzde güçlü bir marka haline gelebilmekl için yıllar önce tanışan ,yıllardır dost olan bizler,artık güçlerimizi birleştirmeli,birleşerek büyümeliydik.

Çok uzun bir süredir aklımızda olan bu fikir ,2007 yılının Nisan ayında ,İtalya ‘nın Roma kentinde düzenlenen Pimaş toplantısı sonrasında ,hep birlikte,mutlulukla aldığımız bir karar haline dönüştü ve biz ,güçlerimizi birleştirerek biirlikte çalışma kararı aldık.