Facebook
Twitter

PİMAPEN ÇOK BÜYÜK BİR FARKTIR

Pimapen, PVC boru üretmek amacıyla 1963 yılında Enka Grubu tarafından kurulan, sadece asbest ya da demir boruların kullanılabildiği o yılların Türkiye’sinde, sıhhi tesisat ve sulama sektörleri için ürettiği PVC borularla tam bir devrim yaratan, bu ürünlerin halk dilindeki adı haline gelen Pimaş’ın ülkemiz insanları için gerçekleştirdiği bir başka “ilk”, bir başka “devrim”dir.

Dünya tarihindeki en büyük enerji krizlerinden birinin yaşandığı, benzin ve kalorifer yakıtı sıkıntısının Türkiye genelinde tavan yaptığı 70’li yıllarda bu defa, ülke genelinde kullanılan ve soğuk hava geçirgenlikleri nedeniyle büyük enerji kayıpları yaratan ; demir, ahşap, alüminyum pencere sistemlerinin yerine PVC pencere sistemleri üretmek için AR-GE çalışmalarına başlayan Pimaş, 1982 yılında yeni bir devrim daha yaptı ve Türk insanını Türkiye’de üretilen “ilk” PVC pencere sistemi olan Pimapen ile tanıştırdı.

Mükemmel yalıtım özelliği ile enerji kayıpları sorununa kesin çözüm getiren, aynı zamanda is, toz ve kirli havanın içeri girmesini önleyerek kullanıldığı mekanların temizliğini kolaylaştıran PİMAPEN, bu benzersiz özelliklerinin yanı sıra; çok uzun ömürlü olması, boya, bakım gerektirmemesi, kısa zamanda kendini amorti etmesi gibi özellikleriyle ülke genelinde çok büyük bir hayranlık uyandırdı.

1988 yılına kadar PVC pencere sistemleri üretimini sadece kendi tesislerinde yapan PİMAŞ, özenle seçtiği bayileriyle birlikte sonradan PVC Pencere Sektörü adını alan sektörü, tek başına oluşturdu.

PİMAŞ tarafından yaratılan, yan sanayisi ve ülke genelindeki üretici, satıcı bayilik ağı ile on binlerce insanın çalıştığı dev bir yapı haline gelen PİMAPEN, sektöre yeni yatırımları da çekti ve ülkemizde, PİMAPEN’in adından esinlenerek “PEN SEKTÖRÜ “olarak adlandırılan yeni, dev bir sektör doğdu.

PİMAPEN, ülkemiz sınırlarını yıllar önce aşmış, uluslararası bir markadır.


Uluslararası kalite denetimleri yapan seçkin kuruluşlarca belgelenerek onaylanmış kalitesi yurtdışı pazarlarındaki mükemmel imajı, PİMAPEN’İ “GERÇEK ANLAMADA BİR DÜNYA MARKASI “ yapmıştır.

Bu dünya markasının yaratıcısı olan PİMAŞ’ın toplam kalite anlayışı ve müşteri memnunuyeti ilkeleri, uluslararası gözetim ve belgelendirme kuruluşu olan ABS Quality Evaluations Inc.tarafından 1996 yılında onaylandı.

Bu onay sonrasında, günümüzden tam 14 yıl önce ISO 9001 : 2000 uluslararası kalite belgesine layik görülen PİMAŞ ;tasarım, malzeme temini, tesis, üreteim, servis ve AR-GE hizmetleri aşamalarının  tamamını 1996 yılından itibaren ISO 9001 : 2000 güvencesi altına almış oldu.